Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’den 4 Güreşçi Milli Takıma Seçildi

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Yıldızlar Milli Takım Güreş seçmeleri Antalya’nın Kemer İlçesinde düzenlendi.


Antalya Kemerde Düzenlenen Yıldızlar Milli Takım Kamp Seçmelerinde Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sporcu Eğitim Merkezi Sporcularından Ali Sümbül 45 kg Türkiye 3.sü Kemal Sevgili 55 kg Türkiye 3.sü Batuhan Çakmak Türkiye 3.sü Zekeriya Akgül 55 kg Türkiye 5. si olarak Milli Takım kadrosuna seçildi.


Kendi kilolarında 80 sporcunun katıldığı müsabakalarda mindere çıkan sporcularımız Türkiye derecesi elde ederek büyük başarıya imza attı ve Milli Takım formasını giyerek Uluslararası turnuvada ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.
Milli Takım kadrosuna seçilen güreşçiyi tebrik eden Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, “Öncelikle sporcumuzun bu başarısı bizi çok gururlandırdı. Pandemi döneminde dahi tam kapasiteye yakın bir şekilde eğitime devam eden Osmaniye Sporcu Eğitim Merkezi şampiyon Güreşçilerin yetiştiği ilimiz ve ülkemiz için büyük öneme sahip bir tesisimizdir.


Osmaniye Güreş Eğitim Merkezimiz Ülkemize altın madalyalar kazandırmış çok değerli Antrenörümüzün gözetiminde hâlihazırda birçok dalda şampiyonluğu bulunan milli sporculardan oluşan 40 sporcu ile çalışmalarına devam ediyor.


Milli Takım seçmelerine katılan tüm sporcularımızı kutluyor, başarılarından dolayı il müdürlüğü antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Milli Takım kadrosuna seçilen sporcumuzu uluslararası turnuvalarda başarılar diliyorum” dedi.


Leave A Reply

Your email address will not be published.