Osmaniye’den Afrin’deki Mehmetçik’e 7 Ton Fıstık ve Kuru Üzüm

Osmaniye’deki yer fıstıkçıları esnafı tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de terörist gruplara karşı başlattığı Zeytin Dalı Operasyonunda görev alan askerlerimize 7 ton yer fıstığı ve kuru üzüm gönderildi.
Osmaniye Fıstıkçılar Sitesinde düzenlenen, Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Cevdetiye Belediye Başkanı İbrahim Gök, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yer fıstıkçıları esnafının katıldığı programın ardından  yer fıstığı ve kuru üzüm karışımından oluşan paketlerin bulunduğu kargo tırı askerlerimize ulaşmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.
VALİ COŞKUN, “HEPİMİZİN YÜREĞİ MEHMETÇİKLERİMİZLE BİRLİKTE”
Vali Ömer Faruk Coşkun, katkısı ve emeği geçen tüm esnaflara teşekkür ederek, “Bilindiği üzere Ordumuz Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtını gerçekleştiriyor. Hepimizin yüreği Mehmetçiklerimizle birlikte. İnşallah operasyon kazasız belasız bir şekilde tamamlanır ve Mehmetçiğimiz sağ salim evlerine döner. Osmaniye yer fıstıkçıları esnafımız Mehmetçiğimize böyle güzel bir katkı sunmayı düşünmüşler. İlin Valisi olarak, emeği ve katkısı olan esnaflarımıza, tüm Osmaniyeliler adına, şükranlarımı sunuyorum. Dualarımız Mehmetçiğimizle birlikte. Allah yar ve yardımcıları olsun” diye konuştu.
whatsaap