Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’den Mehmetçiğe 2 ton yer fıstığı gönderildi


Osmaniye’de fıstıkçı esnafı tarafı tarafından, Barış Pınarı Harekatında görev alan askerlere 2 ton kavrulmuş yerfıstığı gönderildi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda dualar okundu.

Programda içerisinde yerfıstığı bulunan 2 ton ağırlığında, 100’er gramlık 20 bin çerez paketi, askerlere dağıtılması için, Şanlıurfa’nın Akçakale Kaymakamlığına teslim edilmek üzere yola çıktı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak güney sınırlarımızda başlatılan Barış Pınarı Harekatında görev alan Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarına, değerli yiğit evlatlarımıza, şehitler diyarı Osmaniye’den selam olsun diyor, hepsini bağrımıza bastığımız ifade etmek istiyorum. Buradan, hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, devletimizin hükümetimizin ve tüm siyasi partilerimizin hep birlikte bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletinin dirayetini ferasetini, hem masada hem de sahada gösterdiğinin bir nişanesini de Osmaniye’de biz tüm siyasiler olarak gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum.

Hep beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve hükümetinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında ve arkasında. Şehitler diyarı Osmaniye’den selam olsun diyerek, onlara sadece gönlümüzden, kalbimizden, yüreğimizden, aklımızdan geçenlerle verdiğimiz desteğin, dualarımızda vermiş olduğunuz desteklerinizin yanı sıra aynı zamanda manevi anlamda bir nebzede olsun Osmaniye’nin en değerli ürünü olan en bilinen ürünü olan yer fıstığını değerli kardeşlerimizin yer fıstığı üreticilerimizin bir araya getirerek toplamış oldukları ve ürettikleri bu fıstığı oradaki Mehmetçiklerimize sunman ve buradan Onlara hep birlikte asker selamıyla selam göndermek istiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.” dedi.

Katılımcılar hep birlikte asker selamı vererek, Mehmetçiğe selam gönderdiler.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa, Belediye Başkanı Kadir Kara, Ak Parti İl Başkanı Av. Hamza Tor, CHP İl Başkanı Nedim Ünlü, MHP İl Başkanı Yusuf Çomu, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice, fıstıkçı esnafları ve vatandaşlar katıldı.

 

The post Osmaniye’den Mehmetçiğe 2 ton yer fıstığı gönderildi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.