Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’nin tanıtımı için sürücülere yer fıstığı hediye edildi


Osmaniye’de otoyol üzerindeki polis uygulama noktasında durdurulan araçların sürücülerine, kentin tanıtımı için yerfıstığı hediye edilip, ilin tarihi ve kültürel değerlerinin anlatıldığı broşürlerden verildi.

Osmaniye’yi Uluslararası Tanıtma Derneği (OSTADER) tarafından , kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılı kutlamaları kapsamında bu yıl üçüncüsü yapılan “Fıstık Günleri” etkinliklerinde, küçük poşetler halinde hazırlanan 50 bin paket Osmaniye fıstığı dağıtıldı.

Osmaniye – Adana E90 Otoyolu üzerindeki bir dinlenme tesisinde yapılan etkinlikle, dernek üyeleri tarafından, kentten geçen tüm araçlarda seyahat eden yolculara, paket halinde Osmaniye fıstığı ve kenti tanıtıcı broşürler hediye edildi.

Osmaniye’yi Uluslararası Tanıtma Derneği Başkanı Bahri Çolpan, Osmaniye’nin gerçekten tanıtım sorunu yaşadığını ve 24 yıllık vilayet olmasına rağmen ülke genelinde tanınma oranının çok düşük olduğunu ifade etti.

Kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında tanıtım faaliyetini gerçekleştirdiklerini belirten Çolpan, “Buradan, Osmaniye’den geçen yabancı araçlara Osmaniye yerfıstığı dağıtıyoruz. Kentimizin tanıtımı için biz elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve bu yaptığımız etkinliğin de tanıtıma bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, yer fıstığının anavatanı ve borsası Osmaniye’dir ve Osmaniye fıstığı marka tescillidir. Birçok hastalığa iyi geldiği bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Özellikle dondurucu soğukların yaşandığı şu günlerde, Osmaniye fıstığı tüketerek, oradan aldığınız yüksek enerji ile hem üşümekten, hem de hasta olmaktan kurtulabilirsiniz” diye konuştu.

The post Osmaniye’nin tanıtımı için sürücülere yer fıstığı hediye edildi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.