Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Osmaniye’ye güzel hizmetler kazandırmaya devam ediyoruz

Milletvekili Kaya, beraberinde AK Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy ve İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıtekin ile proje hakkında İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice den bilgi aldı.

Osmaniye’ye güzel hizmetler kazandırmaya devam edildiğini ifade eden Kaya, bunlardan bir tanesinin de “Karaçay Deresi Alt Yapı İyileştirme Projesi” ve “Karaçay Deresinin Turizm ve Rekreasyon Amaçlı Düzenlenmesi Projesi” olduğunu belirtti.

Proje sayesinde Karaçay Deresi yatağı üzerine suyu kontrol altına alabilecek şişirilebilir bent yapıldığını hatırlatan Kaya, “Fakıuşağı köprüsünden başlayarak, ortalama 50 ila 60 metre genişliğinde, 350 metre mesafede su seviyesi aynı düzeyde tutulacak ve durgunlaşması sağlanacak. Projede öncelikle su üzerinde ışıklı, müzikli ve hareketli üç boyutlu gösteri yapan fıskiyeler ile ziyaretçilerin dere manzarasını izleyebilmeleri, mekân hakkında bilgi edinmeleri ve fotoğraf çekimi yapabilmeleri amacıyla seyir terasları yapılacak. Yine su üzerinde ziyaretçilere yönelik bot ve kayıklar ile tur düzenlemeleri planlanıyor. Çalışmaları hızla devam eden projemizin en kısa sürede tamamlanması ve halkımızın hizmetine sunulması için gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaya, projenin aynı zamanda özel peyzaj alanlarıyla da dikkat çeken bir proje olduğunu sözlerine ekledi.

AK Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy da Karaçay Projesi’ni çok önemsediğini dile getirerek, vatandaşların da merakla bu çalışmanın tamamlanmasını beklediğini söyledi.

Proje tamamlandığında Osmaniye’ye değer katacağını ifade eden Gülsoy, kentte güzel hizmetler sunabilmek için büyük çaba harcadıklarını kaydetti.

Comments are closed.