Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Özel idare, kendi enerjisini güneşten elde edecek


Osmaniye Merkez Cevdetiye Kasabasında mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 28.586,04 m2 arsa üzerine 3.640 panelden oluşan 990kW gücünde Güneş Enerjisi panel montaj işi tamamlandı.

Osmaniye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Faruk Alkaya, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Kadir Tohumcu, Su Kanal ve Tarımsal Hizmetler Müdürü Mustafa Demir Güneş Enerjisi Santrali (GES) montaj işini yerinde inceledi.

Yüklenici ve kontrol teşkilatından bilgi alan Genel Sekreter Bolat, yaptığı açıklamada; “2020 yılı Nisan ayı içerisinde tamamlanması hedeflenen ve İl Özel İdaresi Hizmet Birimleri, şantiyeler, İdarenin sorumluluğundaki kamu binaları ve Köylerde bulunan sokak lambalarında kullanılan elektrik giderleri mahsuplaşılarak, İlimize yeni yatırımlarda kullanılmak üzere gelir sağlanacak olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) İl Özel İdaresi öz kaynakları ile yaptırılmaktadır. Yapılan hesaplara göre 5 yıl gibi kısa bir sürede kendi yatırım giderlerini karşılayacak ve sonraki yıllar için elde edilecek gelir yatırımların finansmanında kullanılacaktır.” dedi.

The post Özel idare, kendi enerjisini güneşten elde edecek appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.