Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, OKÜ Rektör Yardımcılığına atandı


OKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, Rektör Yardımcısı olarak atandı.

04 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen atamayla birlikte OKÜ Rektör Yardımcısı sayısı 3’e yükseldi. Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2019 yılı itibari ile Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanlığı ile Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü görevlerini yürütüyordu.

Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu’nu odasında ziyaret ederek yeni görevinde başarılı olacağına yürekten inandığını ifade eden OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyarette Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç eşlik etti.

Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu kimdir?

1976 yılında Osmaniye’de doğan Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2002 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2005 yılında Yüksek Lisansını, 2009 yılında doktorasını Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi’nde 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2014 yılında Doçent ünvanlarını aldı. 2019 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde Profesör ünvanını aldı.

2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı’nın finanse ettiği Liderlik programı kapsamında akademik çalışmalarda bulundu. Ulusal ve uluslar arası makaleleri, atıfları, bildirileri ve kitaplarda bölümleri bulunan Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2015-2017 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatör Yardımcılığı ve Koordinatörlüğü, 2017-2018 yılları arasında Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2018 yılının Ekim ayı itibariyle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2019 yılında Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. Prof. Dr. Eroğlu, 04.10.2019 tarihinden itibaren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından Rektör Yardımcılığı’na atanmıştır.

Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, Uzm. Dr. Fatma Eroğlu ile evli ve 2 çocuk babasıdır.

The post Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, OKÜ Rektör Yardımcılığına atandı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.