Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Ramazan ayı, bağımlılıklardan uzak durmak için çok güzel bir fırsat

7’den 77’ye her yaş grubundan bireylere bağımlılıktan uzak bir yaşam sürmesi için çağrıda bulunan Tufan, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Yeşilay Danışmanlık Merkezine (YEDAM) davet etti.

Sağlıklı ve bağımlılıktan uzak günler dileyen Tufan, “Ramazan ayı nefsimizi kontrol altına aldığımız, irademize hâkim olduğumuz bir ay. Bağımlılıklardan uzak durmak; ruhen ve bedenen kötü alışkanlıklardan arınmak için de çok güzel bir fırsat. Bu ay sağlığımızın kıymetini bilmek için kendimize vesileler oluşturarak ve bağımlılık yapacak tüm madde ile davranışlardan uzak durarak Ramazan’ı hakkıyla yaşayabiliriz. Tüm vatandaşlarımız sağlığa ve sıhhate davet ederken, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Osmaniye YEDAM’da beklediğimizi hatırlatmak isteriz.” dedi.

YEDAM’dan bağımlılara ve ailelerine ücretsiz destek

Yeşilay, Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) bağımlılar ile yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve sosyal hizmet desteği sağlıyor. YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıkları konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme, danışmanlık ile ayaktan terapi hizmetleri sunuyor. 

Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de 105 YEDAM bulunuyor ve YEDAM’lara 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden de ulaşılabiliyor. YEDAM’ın tüm faaliyetleri Osmaniye’de de yürütülüyor; bağımlılar ve aileleri merkeze gelerek ya da telefonla ulaşarak destek isteyebiliyor. Yeşilay Osmaniye Şubesi ve YEDAM, bağımlılıklarla mücadele için aralıksız çalışmaya devam ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.