Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Ruhi Ersoy: Abdülhamit de bizimdir Atatürk de!


MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ersoy, “TBMM’de 26. dönemde milletin iradesini temsil esnasında memleket sevdasına ve hasbiliğine tanıdık olduğum değerli siyaset ve devlet adamı Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir Bey’i ziyaret edip son dönemlerde afet ve felaketlerle mücadelede Bakanlık olarak gösterdikleri üstün gayretler için milletimiz adına teşekkür ettik.” dedi.

Bakan Yardımcısının odasındaki Abdülhamit Han portresini polemik konusu yapıp memleket için yürekten mücadele eden değerleri tartışmaya açanlara da bazı hatırlatmalarda bulunan Ersoy, şu ifadelere yer verdi;


“Şuurlu bir şekilde bilinmelidir ki Osmanlı da bizimdir Cumhuriyet’te! Abdülhamit de bizimdir Mustafa Kemal Atatürk de!Abdülhamid’in açtığı modern okullardan mezun olan Atatürk’ün, kurucu olarak önderlik ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nde, tarihi kutuplaştırmadan, geçmiş ile geleceği, dün ile bugünü çatıştırmadan ele almak, değerlendirmek ve olaylara anakronik yaklaşmamak gerekmektedir. Sn. Bakan yardımcımızın odasında asılı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini görmezden gelip Sultan Abdülhamit’in portresini piyasaya servis edip ‘Atatürk hassasiyeti olmayan’ bakan yardımcısı algısı yaymaya çalışmak maalesef üzücü bir duruma neden olunmuştur. Bilinmelidir ki Sultan Abdülhamit’in tıp eğitimi, sağlık yatırımları ve hastaneler konusundaki hizmetleri hakkında biraz malumat sahibi olunsaydı sağlık bakanlığında fotoğrafının asılmasına tek başına bile sebep teşkil edeceği düşünülürdü. Maalesef çoktan aşılması gereken bu tür konuları polemik yapıp değer üreten çalışkan insanları gereksiz yoranlar zaman israfından başka bir şey yapmadıklarını bilmelidir.”

 

The post Ruhi Ersoy: Abdülhamit de bizimdir Atatürk de! appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.