Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıktılar


Osmaniye’de hayvanseverler, korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını besledi.

Kentte park, meydan ve kırsal alanları tarayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilciliği ile Doğu Akdeniz Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (DOABİS) üyeleri sokak hayvanlarının beslemesini yaptı.

HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Ali Laçinbala, yaptığı açıklamada, kentte 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarına sahip çıkıldığını belirtti.

Valilik izniyle bisiklet kulübü üyeleriyle sokak hayvanlarına yem ve su verildiğini ifade eden Laçinbala, “Bilindiği gibi sahipsiz sokak hayvanlarını beslemek isteyenlere bu süreçte sokağa çıkma izni çıktı. Bizlerde DOABİS üyesi 15 bisikletli ile şehrimizin merkezinde, dağlık alanlarda ve çöp döküm sahasında sokak hayvanlarını besleyerek su kapları koyuyoruz. Rahatsız olanları tespit edersek de gerekli müdahalelerini yapıyoruz” dedi.

DOABİS İl Temsilcisi Savaş Özdemir, sokak hayvanlarına yönelik yapılan etkinlikte yer almaktan mutlu olduğunu söyledi.

Sokak hayvanlarına zor günlerde destek çıkmak istediklerini dile getiren Özdemir, “Bugün 15 bisikletli arkadaşımızla bu anlamlı çalışmaya destek veriyoruz. Bugün 35 kilometre mesafe kat edeceğiz. Bisiklet kullanımının ne kadar önemli ve faydalı olduğunu da bu etkinlik sayesinde göstermiş olacağız. Hem sporumuzu yapıyoruz hem sokaklardaki hayvanlarına faydamız dokunuyor. Bundan dolayı mutluyuz” ifadelerini kullandı.

The post Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıktılar appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.