Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Semt pazarında vatandaşların ateşi ölçüldü maske dağıtıldı


Korona virüs ( Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Osmaniye’de semt pazarlarına giden vatandaşlar için belediye tarafından bir dizi tedbirler alındı.

Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından semt pazarlarında korona virüs ile mücadele kapsamında, pazar girişinde dezenfektan istasyonu oluşturuldu. Vatandaşlara maske dağıtılıyor ve ateşleri ölçüldükten sonra pazar girişine izin veriliyor.

Zabıta Müdürlüğü, semt pazarı esnaflarına sosyal mesafeye uyulması, maske ve eldiven takılması konularında sürekli uyarılarda bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara: “Belediye olarak Cumhurbaşkanlığımız ve bakanlıklarımızın genelgeleri doğrultusunda salgın ile mücadelemizi tüm kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği ile sürdürüyoruz. Belediye hizmet binamızda olduğu gibi semt pazarlarımızda da vatandaşlarımız için el dezenfektan istasyonu oluşturduk. Pazara gelen vatandaşlarımıza maske dağıtıyoruz,  ateşleri ölçüldükten sonra pazar girişine müsaade ediyoruz. Belediye olarak biz vatandaşlarımızın sağlığı için sahadayız  Hemşerilerimizden zorunlu olmadıkları sürece evlerinde çıkmamalarını istirham ediyoruz. “ifadelerini kullandı.

The post Semt pazarında vatandaşların ateşi ölçüldü maske dağıtıldı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.