Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Senaryo farklı da olsa icraat aynı

Osmaniyespor’da AYNI NAKARAT MI ? başlığıyla çok güzel bir yazı kaleme almış spor 80 muhabiri Şükrü TOZLUKLU kardeşimiz.

Diline, yüreğine ve kalemine sağlık.

Maalesef güzellikler sadece yazılarda, tavsiyelerde, hayaller ve umutlarda kalıyor kardeşim. Nakarat,nakarat ve tekrar nakarat.

NAKARAT: 1

Geç kalınan yeni sezon hazırlıkları : Her sezonun sonunda yönetim değişecek, falanca tarihte kongre yapılacak vs.vs. deyip ertelenen transfer çalışmaları,yetersiz kamp ve lig başlangıcı.Devre arası olmadı, yeniden takım oluşumu.

Biz ne zaman kulüp olacağız ki her yıl kongreden bahsediyoruz ?

Takım olabilmiş, istikrarlı kulüp olabilmiş bir kurumun görevde kalma süresi 3 yıldır ama ne hikmetse daha sezon bitmeden başlar olumsuz kongre söylentileri.

NAKARAT: 2

Her yıl Vali beyin iradeleriyle Belediye Bşk., Özel İdare sekreterliği ve STK. ları temsilciliklerinin yek vücut katkılarıyla hedefi yakalayacak teknik ekip ve sporcu kadrosu oluşturulacak söylemleriyle zar-zor ehven sporcu ve önceden kovulmuş teneke hocalarla(!) hazırlıksız lig başlangıcı.

NAKARAT: 3

Sil baştan sporcu ve teknik ekip değişikliği…

Böyle bir ekip başarılı olabilir mi ?

Hani bir endişe oluşur takımlara alınacak sporcu hakkında “ACABA TAKIMA KAÇ HAFTA SONRA ADEPTE OLACAK ?” diye. Böyle bir endişeye gerek yok bizim kulüpte. Çünkü hepsi yeni olduğundan endişe ZAMAN BU KADAR KİŞİYE NE SÜREDE ALIŞAK ? şeklindedir

KAÇINILMAZ SON !!!

Şişirilmiş,kandırılmış, itibarsızlaştırılmış şampiyonluk hayalleri ve play oyff uyutmaları sonucu sancılı sezon sonunda bir gol averaj üstünlükle

LİGDE KALABİLME SEVİNCİ

Bir başka sezon,yine,yine aynı zar-zor ligde kalabilme ve hedeflerin zayi olma alışkanlığı.

GELİNEN NOKTADA TAM YETKİLİ YETKİLİLERE

Bu güne dek transferler, yeniden yapılanma, profesyonelliğin gereği aktiviteleri ve resmi müsabakaları göz önüne alırsak her yıl sınıfta kaldığımız görülüyor.

Sınıf tekrarından kurtulabilmemiz için Devlet baba (Valilik), Yerel Yönetim(Belediye) ve Bölge Sanayinin güçlü kolu (Baştuğ Holdink) üçgeni mevcut sistemi baştan sona değiştirmesi elzemdir. Hem de bahsedilen 10 Haziran’ı beklemeksizin.

MÜMKÜN OLABİLİR Mİ ACABA?

A.Demirspor süper ligde, patronu Samet AYBABA evladımız. Başkanları yenilerde kaybettiğimiz rahmetli Asbaşkan Şentürk ÇALIK kardeşimizden dolayı Osmaniye’ye sempati içerisinde.

Yapılacak olan olumlu görüşmeler sonunda Osmaniyespor Adana Demirspor’a PİLOT TAKIM olamaz mı ? Niye olmasın ki ?

Bu vesileyle süper ligde değerlendirilemeyecek sporculara Sarı-Yeşil forma giydirilemez mi ?

Şeffaf yönetim, denetime açık ve tasarruf esaslı giderler, menajerlerin Osmaniye’ye sokulmadığı daha güzel günler dileğiyle vesselâm…

Yazan: Reşit Gürel

Leave A Reply

Your email address will not be published.