Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Şok karar! 2. Lig ekibi Osmaniye Kadın Spor ligden çekiliyor

Osmaniye Kadın Spor Kulübü Başkanı Erdal Kırıkkanat, “1. Lig’e çıkmamız hiç bu kadar yakın olmamıştı. Ancak 5-6 Şubat’ta başlayacak olan lige katılmamız imkânsız hale geldi ve yönetim olarak lige katılmama kararı aldık.” dedi. 

Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın destekleriyle spor malzemesi aldıklarını ve kulübe ev tuttuklarını belirten Kırıkkanat, “Takımımızın yıllık tüm masrafı 100-120 bin TL olacaktı. Diğer tüm illerde takımlara sponsor bulunurken ve Belediyeler her türlü desteği verirken maalesef bizim Osmaniye‘de yardım için baş vurmadığımız yer kalmadı. Ancak hiç bir sonuç alamadık” diye konuştu. 

Ligin statüsü ve üst lige çıkacak takımlar hakkında bilgi veren Kırıkkanat, “Pandemi nedeniyle düzenleme yapılarak alt ligden 28 takım alındı. Şu an 2. ligde 26 takım var ve bu yıl 10 takım 1. lige çıkacak. 2. Ligi 4 gruba ayırdılar. Biz B grubuna düştük. Her gruptan 2 takım direk çıkacak. Her grubun 3. ve 4.’leri eleme usulü ile kendi aralarında maç yaparak 2 takım daha 1. lige çıkacak. Grubumuzda Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Giresun ve Ordu olmak üzere 6 takım mücadele edecek.” dedi. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.