Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Sokak ve yaban hayvanları için yaylalara yem bırakıldı

Osmaniye Belediyesi tarafından, kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak ve yaban hayvanlarının beslenebilmesi için çalışma başlatıldı. 

Bu kapsamda yaklaşık 25 kişilik ekip, temin edilen 200 kilo buğday ve mısır, 300 kilo Pazar artığı lahana dalı, 2 balya saman ve 300 kilo kuru mama paketlerini arazi araçlarına yükleyerek Amanos Dağları eteklerine götürdü. 

İlk olarak Zorkun, Fenk, Mitisin ve Geyikdüzü yaylalarında sokak hayvanlarını besleme faaliyeti yapıldı. Kuru mamalar, yaylalarda belirli noktalara bırakılarak sahipsiz kedi ve köpeklerin beslenmesi sağlandı. Ekipler daha sonra, Amanoslar‘ın zirvesindeki 2100 rakımlı Keldaz Dağı‘nda yaban hayatı için besleme faaliyeti yaptı. 

Görevliler, araçlardan indirip sırtlarında taşıdıkları saman balyaları ve pazar artığı lahanalarını, yaban hayvanlarının beslenmesi için doğanın en uç noktalarına bıraktılar. Buğday ve mısırlar ise kuşların beslenmesi için ağaç altlarına döküldü. 

Osmaniye Belediyesi ekiplerince, besleme faaliyetlerinin ilerleyen günlerde de belirli aralıklarla devam edeceği belirtildi.
 

Comments are closed.