Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Sosyal medyada ‘’Gezsen Osmaniye’’ ile etkin tanıtım yapılacak

Rahime Hatun Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, Müdür Yardımcısı Mehmet Tor, Osmaniye Belediyesinden Başkan Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu, Osmaniye İl Özel İdaresinden Şube Müdürü Ahmet Göznek, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Şube Müdürlüğünden Oktay Deniz, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansından Gökhan Bekir Gök, Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübünden Yücel Erdoğan, Platin Turizm Seyahat Acentasından Menderes Çetinkurt ve Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden bazı personeller katıldı.
      
Toplantıda ilk sunumu Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Destinasyon Müdürü Yasin Topçu yaptı. Topçu, Türkiye ve dünya genelinde,  sosyal medya ve diğer basın yayın platformlarıyla çalışma yaptıklarını, 22 TV, 9 Dergi, 62 dijital yöntemle, 59 milyon gösterim yaptıklarını, 41 ülkeye 148 işbirliği ağıyla ulaştıklarını belirtti. 
      
Akdeniz Bölge Destinasyon Koordinatörü Hasan Tahsin Karaali de sosyal medya teknikleriyle alakalı bilgileri aktarırken, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun; ilde bulunan turizm amaçlı yerlerin daha iyi tanıtımı için ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğinin önemine vurgu yaparak bu sayede yerli ve yabancı turistlere faydalı olabileceklerini belirtti. Daha aktif olmak için sosyal medya ve diğer tanıtım faktörlerine yönelmek gerektiğine de değinen Torun, ‘’Sosyal medyada kuracağımız yeni hesap ve tanıtım mekanizmalarıyla etkinlik oluşturacağız. Bu sayede yapılan hizmetleri sosyal medyada paylaşarak bilgileri halkımıza duyurmayı ve hizmet etmeyi amaçlıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.
      
Osmaniye Vali Yardımcısı Adem Yılmaz ise katılımcıları dinleyip konu hakkında görüşlerini aldıktan sonra çözüm odaklı sonuçlar alınması konusunda katılımcılara bu yönde bilgiler verdi. Yılmaz; “çözüme yönelik çalışmaları hayata geçirmeliyiz.’’ şeklinde konuştu.
      
Toplantının sonunda, ‘’Gezsen Osmaniye’’ sosyal medya açılışıyla ilgili çalışmaların hızlandırılması karara bağlandı.

Comments are closed.