Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Sporcularımız 3 Altın, 8 Gümüş, 3 Bronz madalya kazandı

Osmaniyeli sporcular Şırnak’ta yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonasında 14 madalya kazandı.


Şırnak İlinde yapılan Büyükler ve Gençler Kick Boks Türkiye şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde, Osmaniyeli Sporcular Kick Boksçular 3 Altın, 8 Gümüş ve 3 Bronz madalya alarak büyük bir başarı elde ettiler.
Şampiyonda derece yapan sporcular ise şöyle, Büyükler kategorisinde şampiyon olan 63 kg Ferit Özdemir Point Fighting 1. 15-24 Ekim Tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında Türkiyeyi temsil etme hakkını elde etti. Mustafa Berat Kaya 59 Kg Point Fighting 2. Celal Erkul 74 Kg Point Fighting 2., Murat Abaylı 84 Kg Point Fighting 2. 2022 7. Uluslararası Avrupa Kupasında Milli Takımı Temsil Edecekler.
Gençler kategorisinde ise; Zeynep Demir 70 Kg Point Fighting 1. Mehmet Ali Murat 57Kg Point Fighting 1. Zişan Yımaz 60 Kg Point Fighting 2. 5-14 Kasım Karadağ Gençler Avrupa Şampiyonasına Türkiye’yi Temsil Edecekler.


Filyet Nacar 50 Kg Point Fighting 2. 2022 7. Uluslararası Avrupa Kupasında Milli Takımı Temsil Edecekken, Rasim Karabulut 79 Kg Kick Light 2. Zeynep Gültemiz Keçebaş +70 Kg 2. Hilal Güngördü Point Fighting 3. 2022 7. Uluslararası Avrupa Kupasında Milli Takımı Temsil Edecekler. Ahmet Duranoğlu +94 Kick Light/Point 3. Ali Yavuz Öner 63 KİCK LİGHT 3. Neval Alasırt 52 Kg Full Contact 2. Olarak derece elde etti.
Kıck Boks İl Temsilcisi, Muzaffer Akkaya, Yaptığı açıklamada; Şırnak ilinde yapılan kick boks Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerinde Osmaniye ili olarak çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Akkaya,”Bu yapmış olduğumuz hummalı çalışmalarının karşılığı olarak ta büyük bir başarı elde ederek 3 Altın 8 Gümüş 3 Bronz madalya alarak şampiyonayı adeta domine ettiklerini aktaran Akkaya, bir sporcumuzu Dünya Şampiyonası’na üç sporcumuzu da Avrupa Şampiyonası’na ve 6 Sporcumuzda Milli takıma göndereceğiz inşallah bu çok büyük bir başarı Osmaniye adına. Bu başarılarımız elbetteki çok sistemli ve programlı çalışmalar neticesinde elde edilmiştir. Kenan Karık, Yusuf Güngördü, Abdullah Gökşen ve Hakan Kadıoğlu hocalarıma çok teşekkür ediyorum inanmaz bir ekiptaşlık duygusu içerisinde çalıştıklarını belirten Akkaya İnşallah sporcularımız hem Dünya şampiyonasında hem de Avrupa Şampiyonası’nda hem ilimizin hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek şanlı bayrağımızı göndere çektireceklerine yürekten inanıyorum. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Osmaniye Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz’a ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Loğoğlu’na çok teşekkür ederim.” dedi


Comments are closed.