Osmaniye'nin Yeni Ekranı

STK’lardan Barış Pınarı Harekatına destek


Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) öncülüğünde kentteki bazı sivil toplum kuruluşları, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

OTSO Başkanı Devrim Murat Aksoy, oda salonunda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekatı ile Türkiye’nin uluslararası kurallardan doğan hakkını kullandığını kaydetti.

Masum insanları katleden, ülke güvenliği için tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalınamayacağını dile getiren Aksoy, “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Türkiye’nin elinden gelen tüm imkânlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğim de tüm dünya kamuoyu gördü. Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler. Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız. Tüm bu gerçekler ışığında, uluslararası camiayı, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.”

Aksoy, Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere karşı Türk milletinin, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının en güzel cevabı vereceğini söyledi.

Türkiye’nin tehditler karşısında daha çok çalışacak ve üreteceğini aktaran Aksoy,” Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, OTSO’nun yanı sıra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Baro, Ziraat Odası, Hak-İş, Memur-Sen, TESK, Türk-İş, Tisk ve Kamu-Sen temsilcileri de katılarak Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

The post STK’lardan Barış Pınarı Harekatına destek appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.