Osmaniye'nin Yeni Ekranı

TOYŞAD İl Temsilcisi Aşık Ersani CGC’yi ziyaret etti

Turan İlleri Ozanlar Şairler Yazarlar ve Aydınlar Derneği (TOYŞAD) İl Temsilcisi Aşık Ersani, ziyarette TOYŞAD hakkında bilgi vererek yapacakları çalışmaları anlattı. 

Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Osmaniye’nin değerlerinden Aşık Ersani’yi TOYŞAD İl Temsilciliği görevinden dolayı tebrik ederek başarılar diledi.


 
Gökalp Şentürk’ün Genel Başkanlığında kurulan TOYŞAD’ın Türk Dünyası’na faaliyet gösteren bir dernek olduğunu belirten Ersani, amaçlarının Türk Dünyasında birlik ve beraberliğin sağlanması olduğunu söyledi. 

Türk’ün gönül dünyasına bir sefer başlattıklarını ifade eden Aşık Ersani, “Hayalimizde Türk Dünyası, yüreğimizde Turan sevdası ile kutlu bir yola çıktık. Kimimiz doğudan, kimimiz batıdan, kimimiz kuzeyden, kimimiz güneyden, yurdun her bölgesinden, dünyanın dört bir yanından.” dedi.

TOYŞAD olarak “Biz büyük bir aileyiz” diyen Aşık Ersani, “Şairin sözü, ozanın sazı dile geldi, aydın düşüncelerde birlik olup bir sefer başlattık. Köklerimiz Türk, Özümüz Türk, Sözümüz Türk.” diye konuştu. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.