Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Türk basını görevini her cephede başarıyla yerine getirdi

Kaya açıklamasında, “Türk basını, Ülkemizin gelişmesi ve büyümesi süreçlerinde milletimizin doğru, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirilmesi görevini her cephede başarıyla yerine getirmiştir. 

Tarihimizin  her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olmuş, vatandaşlarımızın haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmektedirler.  

Türk basını, milli mücadele yıllarında milli duygulara hitap ederek, Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş ve bu direnişin kahramanlarının destanını da yazmıştır. 

Yine, 15 Temmuz günü de ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden hainlere  darbe girişimine karşı dik duruş sergilemiş, milletimizin yanında olmuş, darbe girişiminin bertaraf edilmesinde önemli bir görev üstlenmiştir. 

Doğru, tarafsız ve ilkeli gazetecilik ile birlikte ülkemizin dünyaya tanıtılmasında da büyük rol almaktadır.   

Canı yürekten inanıyorum ki! Aziz vatanımızdaki gelişmeleri doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak, ülkemizin kalkınmasına, refah seviyemizin artmasına, ülkemizin  güçlenmesine ve dünya markası olması yönünde  katkı vermeye devam edecektir. 

Bu vesile ile, tüm basın mensubu arkadaşlarımı Gazeteciler ve Basın Bayramı gününde tebrik ediyorum.  

Vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyorum. 

Tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” ifadelerinde bulundu.  

Leave A Reply

Your email address will not be published.