wp menus'den En Üst Menünüzü Seçin

Türk eşten kocasına şeytani plan: 800 bin euroluk hayat sigortası için kiralık katil tuttu

Türk eşten kocasına şeytani plan: 800 bin euroluk hayat sigortası için kiralık katil tuttu

Isparta’da 1994’te halasını kızı Ayten Yalçın’la evlenen Turan Bekar, Fransa’ya taşındı. Oyonnax kasabasında yaşayan fabrika işçisi Bekar, çiçekçi eşine de yardım ediyordu. 14 Nisan 2015 günü eşinin hazırladığı buketi mezarlıktaki müşterisine götürdü. Arabasına aldığı müşteri, ormanlık alanda durduğu genç adamı 12 yerinden bıçakladı. Bekar o anları, “Tek hissettiğim şey karnıma bir şey saplandığı ve her yerin kan olduğuydu. Boynuma saplanan bıçağın demiri kırıldı” diyerek anlattı. Ormana kaçan Bekar, yardım için bir arabayı durdurmak istedi. İddiaya göre saldırganın içinde olduğu otomobil hızla üstüne gelip çarptı. 

Kiralık katilden itiraf

Şans eseri yakınlarda bulduğu otele sığınan Bekar, mucizevi şekilde hayatta kaldı. Asıl şoku kurtulduktan sonra yaşadı. Kısa süre sonra yakalanan ve tartışma sonucu Bekar’ı bıçakladığını öne süren saldırgan Kemal Çoban, ifadesini değiştirdi. Bekar’ı öldürmek için eşi Ayten, onun abisi Engin Yalçın ve bir arkadaşlarıyla 8 bin euroya anlaştıklarını ancak sadece bin 300 euro ödediklerini itiraf etti. Çok geçmeden eşinin Turan Bekar’ı 800 bin euroluk hayat sigortası için ortadan kaldırmak istediği anlaşıldı.

Oğlumu affedemem, kızımı istiyorum

Koruyucu aileye verilen 10 yaşındaki kızını geri almak isteyen Bekar, aleyhinde ifade veren 20 yaşındaki oğlunu için, “Bütün olanlara rağmen hakkımda konuşması beni yaraladı, kendisini affedebileceğimi düşünmüyorum” dedi.

4 sanığa toplam 63 yıl hapis cezası 

Yaklaşık 4 yıl süren dava 28 Haziran’da sonuçlandı. Kiralık katil Kemal Çoban, 16 yıl hapse çarptırıldı. Cinayet girişiminin azmettiricisi olan Turan Bekar’ın eşi Ayten Yalçın’a 18 yıl, işbirlikçi ağabeyi Engin Yalçın’a 16 yıl ve arabuluculuk yapan Murat Civil’e de 13 yıl hapis cezası verildi. Eğer kiralık katil Bekar’ı öldürebilseydi, 800 bin euro üç şahıs arasında paylaşılacaktı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir