Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Türk Kızılayı, kan bağışçılarını madalya ile ödüllendirdi


Türk Kızılayı, Osmaniye’de en çok kan bağışında bulunan vatandaşlarımızı madalya ile ödüllendirdi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay İlkay Gül, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, Türk Kızılayı’nın 150. yıl tanıtım filminin gösterilmesi ile devam etti. Törenin ilk konuşmasını yapan Türk Kızılayı Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Meke kan bağışı yapan tüm vatandaşlarımıza şükranlarını sundu.

Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ise “Türk Kızılayı, tarihsel süreç içerisinde, devletimiz kurulurken her kademesinde şahitlik yapmış bir iyilik hareketidir. Mehmetçiğimiz dün Çanakkale’de yedi düvelle savaşırken, Kut’ül Amara’da Britanya’yı yerle bir ederken biz ikinci safta yaraları sarıyor, yorgan oluyor, aş oluyor, çadır oluyorduk. Dün Afrin’de ve Cerablus’ta bugünse Barış Pınarında Mehmetçiğimizin her an arkasında olmaya özen gösteriyoruz.” diye konuştu. Ramazan Saygılı, sözlerinin sonunda kan bağışında bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Daha sonra konuşan Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ise herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini ifade ederek, “Türk Kızılayı’ımıza her anlamda maddi, manevi, kanımızla, malımızla destek vermemiz gerektiğine inanıyorum. Bu vesile kan bağışçılarımızı yürekten kutluyorum. Çok önemli bir davaya destek oldular.”dedi. İsmail Kaya, Türk Kızılayı Osmaniye Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine gayretleri nedeniyle teşekkür etti.

Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise yaptığı konuşmada, “Kimin başı darda ise kim mağdur ve mazlum durumda ise dünyanın neresine giderseniz gidin Kızılay’ımızın hilalini görürsünüz. Dini, dili, rengi, ülkesi, mesafesi ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsilen, Kızılay kurumumuz gitmiş, elini uzatmıştır.”dedi. Daha önce kan bağışında bulunduğunu ve kan bağışında bulunmaya devam edeceğini ifade eden Durmuşoğlu, kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza madalya takdimi töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Gönüllü kan bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Belki birçok hayatın kurtulmasına vesile olarak çok önemli bir görev icra ettiler. Kan, muadili olmayan tek sıvı, hayati önemi var. Dolayısıyla bütün bağışçılarımız, bunun bilincinde olarak birçok defa kan bağışında bulunmuşlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bütün vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından 25 ve üzeri kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza gümüş madalyaları Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından, 10 ve üzeri kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza bronz madalyaları ise Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve protokol mensupları tarafından verildi.

The post Türk Kızılayı, kan bağışçılarını madalya ile ödüllendirdi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.