Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Uyuşturucuya bir kere ‘hayır’ demek, hayata ‘evet’ demek anlamı taşıyor

Osmaniye‘de anne ve anne adaylarına yönelik “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu seminer düzenlendi. 

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen seminere Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Eşi Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi ve Kurum Amirlerinin eşleri, anneler ve anne adayları katıldı.

Seminerde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Cenk Ocaktürk tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, ildeki narkotik olayları ve önleme faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü personeli madde bağımlılığının belirtileri ve etkileri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Seminerin sonunda konuşan Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi, “Bugün düzenlenen program çok anlamlı ve çok önemli. Evlatlarımız, bizlerin geleceği ve onlara umutla bakıyoruz, onlar bizim teminatımız. Onlar, Cumhuriyetimizin emanetçileri ve büyük güçlü Türkiye’nin parlayan gençleri. Dolayısıyla bizler de evlatlarımızı yetiştirirken elbette onların yanında olacağız her zamanki gibi. Bizler, belki de onlar için hayat rehberiyiz, ilk öğretmenleriyiz. Annelerimiz, anne adaylarımız çocuklarımız için en önemli hazineler. Bu bilinçle bizler de fikri hür, irfanı hür, çalışkan ve başarılı bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz ve bu da sizlerin elinde. Biliyoruz ki evlatlarımız özellikle de yetişkinlik dönemlerinde, yanlış arkadaş çevresiyle kurban oluyor maalesef. Onları maddeyle buluşturan, temin ve tedarik eden kimseler tarafından bağımlı hale getiriliyorlar. Bunu tespit ederek, evlatlarımızı uzaklaştırmak hepimizin gayretiyle mümkün olacak. Bu nedenle evlatlarımızın madde kullandığına dair yakalayacağımız ilk ipucu onlar için mutlaka bir ipin ucu olacak. Yani bunu, aslında ilk olarak yakalayacak olan annelerimiz. Çünkü uyuşturucuya bir kere ‘hayır’ demek onlar için hayata ‘evet’ demek anlamı taşıyor. Dolayısıyla bizim amacımız, gençlerimizin uyuşturucudan uzak, hayallerine yakın olmaları için hep birlikte kolları sıvamak olmalı. Uyuşturucu bedenimizi değil geleceğimizi uyuşturacak ve biz de bununla mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sözlerinin devamında annelere hitap eden Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi, “Kıymetli annelerimiz her şey sizlerin elinde. Sizler evlatlarınızı tıpkı yazma oyaları gibi ince bir titizlikle nakış nakış işleyerek hayata hazırlıyorsunuz. O yüzden çocuklarımızı korumak, onları bu zehirden uzak tutmak için bu mücadeleyi mutlaka birlikte vereceğimizi düşünüyoruz. Evlatlarımızı bu hususta eğitmek konusunda en büyük görev de bizlere düşüyor. Sizlerin inancı ve evlatlarınıza olan sonsuz sevginizle bu mücadeleyi başaracağımıza inanıyoruz. Tüm annelerimize ve anne adaylarımıza hep beraber ‘haydi iş başına’ diyoruz ve unutmayalım ki ‘en iyi narkotik polisi annedir’ diyoruz. İçişleri Bakanlığımıza, Emniyet Müdürlüğümüze ve bu mücadeleyi veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.