Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Coşkun ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

[ad_1]

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Vali Ömer Faruk Coşkun, gazetecilerin vatandaşları bilinçlendirmek için verdikleri mücadelenin takdire şayan olduğunu belirtti.

10 Ocak 1961 tarihinden itibaren basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günün hep birlikte kutlandığını ifade eden Coşkun, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri olduğunu kaydetti.

Mesajında, medyanın sağlıklı çalışması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önem taşıdığını belirten Vali Coşkun,  şu ifadelere yer verdi;

“Gazetecilik, bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Ülkemizin ve Osmaniye’mizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çalışan gazetecilerimizin, mesai saati gözetmeksizin her türlü şartta görevlerini yerine getirerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.

Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın da, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, basın çalışanlarının ortaya koydukları emek ve gayrete şahidiz. Basın çalışanlarımıza katkılarından dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum. Şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyor, tüm gazetecilerin 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” kutluyorum.”

The post Vali Coşkun ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.