Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Coşkun: Her gün 7 Ocak ruhuyla yaşanmalı


Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye’nin Kurtuluşunun 98. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun, mesajında, Milli Mücadelenin, Anadolu’nun her karış toprağına Yüce Milletin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Tarihin bu eşsiz destanının en önemli bölümlerinden birini de Osmaniye’de verilen kurtuluş mücadelesinin teşkil ettiğini ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

“Bu bereketli toprakların yiğit insanları; yurt savunmasında ve düşman işgalinin kırılmasında her türlü fedakârlığı göze alarak, birlik ve beraberlik içerisinde canları pahasına mücadele vermişlerdir. Dünyadaki tüm mazlum milletlere rehber olan Kurtuluş Mücadelesinin eşsiz kahramanları düşman çizmesi altında yaşamaktansa ölmeyi göze alarak büyük bir vatanseverlik örneği gösterdiler. Onlar bu vatanın hürriyeti ve bağımsızlığı uğruna, namusu ve bayrağı uğruna mücadele etmeyi, bu yolda seve seve şehit ve gazi olmayı seçtiler.

Onlar yurdumuzun her köşesinde baş gösteren açlığa, yokluğa, yoksulluğa, cephanesizliğe ve her türlü imkânsızlığa rağmen direndiler. Canları pahasına savaşarak bugün hür ve bağımsız bir hayat sürdüğümüz Türkiye Cumhuriyetini ve bu aziz vatanı bizlere miras bıraktılar. 7 Ocak, Bu mirası canımız pahasına koruyup gelecek nesillere en güzel şekilde aktaracağımızı, Milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya bir kez daha kararlılıkla ve yüksek sesle haykırdığımız gündür. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes her günü 7 Ocak ruhuyla yaşamalı, ülkemizi ve milletimizi aydınlık günlere ulaştırma gayesiyle çalışmalı, üzerine aldığı her türlü görev ve misyonu, bu vatanı miras bırakan ecdadımıza layık bir şekilde yerine getirmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle Osmaniye’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, saygılar sunuyorum”

The post Vali Coşkun: Her gün 7 Ocak ruhuyla yaşanmalı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.