Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Coşkun, Muhtarlar Günü dolayısıyla, muhtarlarla bir araya geldi


Vali Ömer Faruk Coşkun, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Polisevi’nde düzenlenen programa Vali Coşkun’un yanı sıra Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Programda konuşan Osmaniye Merkez Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Özener, Muhtarlar Gününün bu yıl dördüncüsünün kutlandığını ifade ederek, “Başta Sayın Valimiz olmak üzere, bugüne kadar bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese, tüm muhtarlarım adına, teşekkür ederim.” dedi. Dernek Başkanı Özener, sözlerini “Bugün Suriye sınırında “vatan bölünmez, bayrak inmez” diyerek bizlerin huzur ve güvenliğini sağlayan askerlerimize başarılar diliyorum” diyerek sonlandırdı.

Belediye Başkanı Kadir Kara ise yaptığı konuşmada, “Osmaniye’mize hizmet etmek için beraber seçildiğimiz, Allah’ın izniyle önümüzdeki kalan 4,5 yıllık süre içerisinde de Osmaniye’nin imarı, ihyası ve gelişmesi için hep birlikte omuz omuza, devletimizle ve milletimize birlikte bu mücadeleyi vereceğimiz saygıdeğer muhtarlarımız, muhtarlar gününün sizler için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum; aile saadeti içerisinde, huzur içerisinde Osmaniye’mize, Osmaniyeli hemşerilerimize hayırlı hizmetler yapmanızı Cenabı Mevla’dan niyaz ediyorum.” dedi. Başkan Kara, sözlerinin devamında, “Şu anda ülkemizin Güney sınırlarında devam eden Barış Pınarı operasyonu çerçevesi içerisinde varılan mutabakatla, şu anda bu konu ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dirayeti ve feraseti, gücü ortaya konulmuştur. Bu gücün her daim devam etmesini, milletin birlik ve beraberliğine ihtiyaç olunan bu sürecin aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde sürdürülmesini niyaz ediyorum. Cenabı Mevla devletimize, milletimize, devlet büyüklerimize inşallah uzun ömürler ihsan eylesin.”dedi.

Programda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise 19 Ekim 2015 tarihinden itibaren her yıl kutladığımız 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde muhtarlarımızla bir kez daha birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Halka en yakın seçilmiş yönetim birimi olan muhtarlık, devletin halkla en sıcak temas noktasıdır, devletin güler yüzü ve şefkat elidir, halkın yönetime katılımının en önemli aracıdır. Muhtarlık,  halkı yönetimin uygulamalarından haberdar eden, halkın devletle ve siyasetle kaynaşmasını sağlayan, merkezi idarenin ve kamunun önemli bir paydaşı olarak yükünü hafifleten, özünde fedakârlık ve vatan sevgisi gerektiren zor bir vazifedir. İşte tüm bu işlevleri yerine getiren muhtarlarımız, özetle demokrasinin ve sistemin vazgeçilmez yapı taşlarıdır. Hiç şüphesiz muhtarlarımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği teveccühle birlikte bazı imkanlara kavuşmuştur. Bilindiği üzere, muhtarlarımızın en üst düzeyde kabulü, hem hak ettikleri konuma ve değere kavuşmalarına hem de demokrasimizin güçlenmesine, kökleşmesine ve sağlıklı bir temele oturmasına vesile olmuştur. Siz muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleriniz içerisindeki altyapı çalışmalarından, düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabısınız. Görev yaptığınız mahallelerde, köylerde devletimizin taşradaki en temel taşısınız. Millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektesiniz. Bu temsiliyeti en güzel şekilde yerine getiriyor olduğunuzdan hiç şüphemiz yoktur. Bu vesileyle, bir kez daha muhtarlar gününüzü kutluyor, ahrete irtihal eden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, halen görevi başında bulunan siz kıymetli muhtarlarımıza sevdiklerinizle birlikte sağlık, esenlik ve huzur dolu günler temenni ediyorum.”diye konuştu. Vali Coşkun sözlerinin sonunda, “Barış Pınarı harekatında, ordumuzun mansur ve muzaffer olmasını diliyorum.” dedi.

MUHTARLAR DERNEĞİ’NE ZİYARET

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamalarının devamında Vali Ömer Faruk Coşkun, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’ni ziyaret etti. Vali Coşkun’a ziyaretinde Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat eşlik etti.

Merkeze bağlı köy ile mahallelerin muhtarlar ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.

The post Vali Coşkun, Muhtarlar Günü dolayısıyla, muhtarlarla bir araya geldi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.