Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Coşkun: Öğretmenlerimiz güçlü Türkiye’nin teminatıdır


Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun, mesajında, “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği bu anlamlı günde, ilim, irfan ve bilgi hazinelerini cömertçe paylaşıp, zengin kültür düzeyine sahip nesillerin oluşması için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutluyorum” dedi.

Ülke için daima umut ve dinamizm kaynağının istikbale güvenle bakan bir gençliğin varlığı olduğunu ifade eden Coşkun, bu noktada en büyük emeğin öğretmenlere ait olduğunu belirtti.

İstikbale güvenle bakan ve bu yolda çalışan öğretmenlerin güçlü Türkiye’nin teminatı olduğunu ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

“Bu nedenledir ki insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışını benimseyen kültürümüzde, öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir dine, öğretmenliği Peygamber mesleği olarak görmüş bir kültüre sahibiz. Bir çağ kapatıp bir çağ açan, fetihler sultanı Fatih Sultan Mehmet, hocası Akşemseddin’in rehberliğinde tarihin akışına yön vermiş, cihana hükmeden Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, kendisini yetiştiren hocası İbni Kemal’in atının ayağından sıçrayan çamura bile hürmet etmiştir.”

Mesajında öğretmenlere seslenen Coşkun, “Yetiştirdiğiniz her insan, bu topraklara ekilen bir fidandır. Milli ve manevi değerlerimizi maziden atiye taşıyan sizler, Türkiye’nin teminatısınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz’ diyerek işaret ettiği gençlik, sizlerin elinde yetişecek, milletimizin istikbali, siz değerli öğretmenlerimizle hayat bulacaktır. Bu vesileyle, başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, sevdiklerinizle sağlıklı bir ömür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

The post Vali Coşkun: Öğretmenlerimiz güçlü Türkiye’nin teminatıdır appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.