Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Coşkun’dan Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 95. yılı mesajı


Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 95’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Coşkun, mesajında, Atatürk’ün Osmaniye’yi onurlandırmasının büyük gurur ve mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk’ün, kente gelişinde halk tarafından büyük bir coşku ve sevgi ile karşılandığını anımsatan Coşkun, şunları kaydetti:

“Tarih boyunca esaret görmemiş, hürriyetin timsali olan yüce milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı milli mücadeleye var gücüyle destek vermiş, neticesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Cumhuriyeti kurmuştur. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk savaşlarda nasıl ordusunun başında ve hep en ön safta bulundu ise milletine olan sonsuz güvenin muktezası olarak gittiği her yerde ülkemizin kalkınması için ter döken fedakâr Anadolu insanıyla kucaklaşmış, bu yolda emek ve çaba sarf eden herkesi takdir ve taltif ederek onurlandırmıştır. Atatürk, hayata geçireceği inkılâpları masa başında karara bağlayıp hemen akabinde uygulamaya koyma yolunu tercih etmemiş, aksine düşüncelerini Yüce Türk Milleti ile paylaşmış, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamış, modern kalkınmış güçlü bir Türkiye’yi inşa etme yolunda halkın görüşlerini alarak aynı zamanda bu milletin irfanına ve zekâsına da güvendiğini göstermiştir. Biz de Atatürk’ün “Millete efendilik etmek yoktur, Hizmet etmek vardır, Bu millete hizmet eden onun efendisi olur” düsturu ile çalışıyor, insanımızı yüceltmek, adaleti sağlamak, mutlu ve huzurlu kılmak için var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 95. yılını en içten dileklerimle kutluyor, tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.”

The post Vali Coşkun’dan Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 95. yılı mesajı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.