Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Coşkun’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

[ad_1]

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselme yolunda büyük emekleri bulunan kadınların, hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temeli olduğunu belirten Coşkun, “Biliriz ki kadın mutlu olduğu sürece içinde yaşadığı toplumu mutlu etmiştir. Kadın huzurlu olduğu sürece, toplumu huzurun merkezi haline getirmiştir. Kadın umut içindeyse o toplum geleceğine umutla bakmıştır.” ifadelerini kullandı.

Vali Coşkun, mesajında şunları kaydetti;

“Hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, bizi eğiten, yetiştiren yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, annelik rolüyle yeni nesillere şekil veren fedakâr kadınlarımıza yapılan yatırım, geleceğe yapılan hayati yatırımdır. Bu nedenle çocukluğumuzdan itibaren ilk öğretmen olarak yaşamımızda rol alan kadınlarımızın eğitilmesi için geleceğimizin anne adayı olan kız çocuklarımızın okutulması önem arz etmektedir.

Unutulmamalıdır ki; Bizler ‘Cennet anaların ayakları altındadır.’ anlayışındaki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden,  kadını her zaman ve her zeminde baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz.

Bu vesileyle başta şehit anneleri olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

 

 

 

The post Vali Coşkun’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.