Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Kadınların, pek çok alanda son derece önemli görevlerde bulunduğunu belirten Vali Yılmaz, kurumlar olarak kadınların sosyal yaşamda daha çok yer almaları için çalıştıklarını söyledi. 

Vali Yılmaz açıklamasının devamında; “Hayatımıza dokundukları günden itibaren, şefkatlerini her zaman bizlere hissettiren, varlıklarından güç aldığımız, karşılıksız sevginin tükenmez kaynağı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Medeniyetimizin inanç ve değerlerinin taşıyıcısı olan, insanlığa yol gösteren, çalışkan ve azimli kadınlarımız; bugün siyasette, diplomaside, iş dünyasında, eğitimde, sanatta ve sporda hayatın her alanında son derece önemli görevler üstlenmektedirler. Bu sebeple kadınlarımıza göstereceğimiz saygı ve muhabbet aslında tüm insanlık adınadır” ifadelerini kullandı.

Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olduklarını belirten Osmaniye Valisi; “Unutmayalım ki kahraman Türk kadını; bir hilal uğruna, göklerde dalgalanan şanlı bayrağımızın aşkıyla, yurduna alçakları uğratmayan, kendini siper eden Onbaşı Halideler, Rahime Hatunlar, Kılavuz Haticelerdir. Türk kadını; bizlere bu toprağı vatan yapan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü armağan eden Zübeyde analardır. Bizler de üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle, kadınlarımıza yönelik hem sosyal hem de iş hayatında karşılaşabilecekleri her türlü şiddetinin karşısındayız.  Amacımız; kadınlarımızın işgücüne katılım oranları arttırmak, uzmanlık gerektiren konularda erişim imkânı sağlamak ve böylelikle ekonomik bağımsızlığını eline alan girişimci kadınlarımızı teşvik etmektir.

Osmaniye Valiliği olarak kadın çalışanlarımıza yönelik hizmet içi eğitim seminerleri, dijital okuryazarlık ve proje döngüsü gibi çeşitli alanlarda eğitimler vermeye devam ediyor, kadınlarımızın iş hayatında aktif rol almaları konusunda çalışmalar yürütüyoruz. 

Son dönemde yaşadığımız deprem felaketlerinin yaralarının sarılması noktasında da evlerimizin direği kadınlarımızın şefkat dolu yüreklerine sığınıyoruz. Onların güçlü yürekleri sayesinde her türlü felaketin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Bu duygularla bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” diyerek açıklamasını noktaladı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.