Vali Ömer Faruk Coşkun, Şekerdere köyünde zeytin hasadı yaptı

Vali Ömer Faruk Coşkun, Şekerdere köyünde zeytin hasadı yaptı. Vali Coşkun’un ziyaretinde Vali Yardımcısı Metin Esen, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Osmaniye Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin, Osmaniye Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Recai Alibekiroğlu de yer aldı.
Programın başında konuşan Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin, Vali Ömer Faruk Coşkun’a tarıma verdiği önem nedeniyle tüm çiftçiler adına teşekkür ederek, “Zeytin, ileriye dönük bizim parlayan yıldızımız. Zeytinin burada yer fıstığı ile birlikte ana ürünümüz olacağını düşünüyorum.” dedi.
Vali Coşkun ise “Yaklaşık bir haftadır ilimizde zeytin hasadı başlamış bulunuyor. Biz de bugün Şekerdere köyümüzde yapılacak olan zeytin hasadına katılmak üzere burada bulunuyoruz. Bu yıl yaklaşık 141 Bin Dekar alanda 91 Bin ton ürün elde etmeyi bekliyoruz.
Bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Gelecek yıllarda verimi artırmak için çalışmalarımız gayretle devam edecektir.” diye konuştu. Vali Coşkun sözlerinin sonunda ev sahipliğinden dolayı Şekeredere Köyü Muhtarı Ali Kama’ya teşekkür etti.
whatsaap