Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Yılmaz, Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 97. yılını kutladı

Yılmaz, mesajında, Atatürk’ün şehri onurlandırışının mutluluğunun yaşandığını belirtti.
 
Yılmaz, “Milli mücadelede Osmaniye’mizin yazdığı kahramanlık destanını yakından bilen, toplumun yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğuna inanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 97 yıl önce bugün şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazi Paşa’nın Osmaniye’yi ziyaretinde hatıra defterinde aktardığı duyguları paylaşan Yılmaz, “Osmaniye Kasabasını ve buranın halkını ziyaret edebildiğimden çok memnun oldum. Halkın gösterdiği kalbî ve samimî tezahürattan fevkalâde mütehassısım. Bu güzel kalpli mert insanlar arasında daha ziyade kalmak saadeti için ayrıca fırsat arayacağım.’ Türk Milleti her zaman en zor şartlar altında dahi milli birlik ve beraberlik ülküsüyle kenetlenmeyi başaran bir millettir. Vatan müdafaasında erkeğiyle beraber savaşa katılan nice kahraman kadınlarıyla, Türk Milleti birliğinin gücünü düşmana göstermiştir.”

Yılmaz, kurtuluş mücadelesinde vatana can suyu olan, mavi göklerin gururu şanlı bayrağın ilelebet dalgalanması uğruna düşmana geçit vermeyen tüm şehitlere rahmetle, gazileri minnetle andığını sözlerine ekledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.