Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Yılmaz, depremde vefat eden öğretmenlerin yakınlarıyla iftarda buluştu

Samet Aybaba Spor Lisesinde düzenlenen iftar programına İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de katıldı.

İftar öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, “Biz büyük bir aileyiz. 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük felaket neticesinde ailemizin bir parçası olan 36 çalışma arkadaşımızı Yüce Rabbimize emanet ettik. Biz onların şehitliğine iman ediyoruz. Bizim yegane görevimiz, çalışma arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin isimlerini sonsuza kadar yaşatmak, birbirimizin yarasını sarmak, birbirimize merhem olmak.  Bu felaketi çocuklarımız, gençlerimiz bir daha yaşamasınlar diye tekrar tekrar öğretmek. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Şeref verdiniz, onur verdiniz. Hayırlı iftarlar.” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Bu acı, zor bir acı. Sizlerin bu acısını yürekten paylaşıyorum. Asla onları unutmayacağız ve biz onların cennete gittiğine inanıyoruz. Allah mekanlarını cennet etsin. Allah bir daha bize böyle acılar yaşatmasın, dileğimiz o. Hayırlı iftarlar diliyorum.” dedi. Vali Yılmaz, programı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Okunan ezanla birlikte oruçlar açıldı. İftar programında depremde vefat eden vatandaşlarımız için dua okundu.

Comments are closed.