Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Yılmaz, Osmaniye’de kamp yapan Hokey Milli Takım Adayı sporcuları ziyaret etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Hokey kampı için Osmaniye’de bulunan Milli Takım Adayı Sporcuları sahada ziyaret etti.
Vali Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Türkiye Hokey Federasyonu Milli Takım Teknik Kurul Başkanı Mustafa Çakır ve Hokey İl Temsilcisi Kemal Yalçın tarafından karşılandı.
Ziyaret sırasında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Türkiye’de toplam 6 çim hokeyi tesisi olduğunu ve bunlardan birinin Osmaniye’de olduğunu ifade ederek, daha önce Milli Takım kamplarının da Osmaniye’de yapıldığını kaydetti. Çim hokeyinde 37 milli sporcumuzun olduğunu da belirten Loğoğlu, ilimizin ileri düzeyde bir sporcu potansiyeli olduğunu söyledi.
Ziyaret sırasında konuşan Türkiye Hokey Federasyonu Milli Takım Teknik Kurul Başkanı Mustafa Çakır, “Türkiye Hokey Federasyonu’nun ayın 1’inde başlayıp ayın 10’unda bitecek olan kampı Osmaniye’de gerçekleştiriliyor. Kamp için 53 erkek, 42 bayan sporcumuz davet edildi. Bu sporcularımızdan 5 gün sonunda elemeleri yapıldı, 26 erkek ve 25 bayan sporcu kaldı. Bu birinci kamp bunun ardından ikinci ve üçüncü kamplar gerçekleştirilecek bundan sonra Temmuz ayının ilk haftasından Avrupa Şampiyonasına gidecek takımlar.” dedi.


Comments are closed.