Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Yılmaz, şiddetli yağıştan zarar gören sanayi esnafını ziyaret etti

Vali Yılmaz’a ziyaretlerinde Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü İrfan Remzi Yılmaz, İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut ve Defterdar Yardımcısı Emin Temiz eşlik etti.

Ziyareti sırasında Osmaniye Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Necdet Ünlü’den bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, daha sonra esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret etti. Esnaflarımızla bir süre görüşerek, oluşan hasar konusunda bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Yılmaz, ziyaretlerinin sonunda yaptığı konuşmada, “Bugün Küçük Sanayi Sitemizi ziyaret ettik. Cuma günü gerçekleşen aşırı yağıştan en çok etkilenen yer maalesef. Olağanüstü bir yağış yaşadık. Hamdolsun can kaybımız yok. Bazı yerlerde rögar kapaklarındaki tıkanmalardan ve aşırı yağıştan dolayı burada bazı işyerlerini su bastı. Zararlarının telafisi anlamında Devletimiz her zaman yanlarında, elimizden geleni yapacağız. Yapılması gereken çalışmaların tespit edilip giderilmesi anlamında gayret gösteriyoruz. Belediyemiz, diğer kurumlarımız altyapının iyileştirilmesi konusunda  çalışmalarını yapıyorlar.” dedi.

Vali Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti, ”Osmaniye Belediyemizin yağmur suları ile ilgili altyapı çalışmaları henüz tamamlanmadı, bunun da bilinmesini istiyorum. Bazen vatandaşlarımız haklı olarak, “Hani altyapı yapılmıştı, neden çalışmadı?” diyorlar. Henüz o yeni yapılan sisteme geçilmedi. İnşallah onun en kısa sürede tamamlanması yönünde arkadaşlarımız gayret gösteriyorlar.”dedi. Bütün hemşerilerimizin her zaman yanında olduklarını ifade eden Vali Yılmaz, “Yağışın gerçekleştiği gün bütün kurumlarımız alandaydı, ben bizzat takip ettim. Allah bizi daha büyük afetlerden, daha beterinde korusun inşallah. Biz her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.”dedi.

Osmaniye Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Necdet Ünlü ise tüm sanayi esnafı adına Vali Yılmaz’a teşekkür ederek, “Allah beterin beterinden korusun. Devletimiz her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda. Valimize teşekkür ediyorum.”dedi. Küçük Sanayi Sitesinde 1000’in üzerinde işyeri olduğunu ve bunların 15-20’sinde sıkıntı olduğunu ifade eden Ünlü, “Onların da sanırım 3-4 tanesinde maddi problem var, onlar da elektronik malzeme olduğu için. Onları da Sayın Valimiz sağ olsun AFAD bu problemleri giderecek. Sayın Valimize teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.”dedi.

Vali Yılmaz, Şiddetli Rüzgâr Nedeniyle Evinin Çatısı Zarar Gören Vatandaşımızı Ziyaret Etti

Şiddetli rüzgâr nedeniyle evinin çatısı zarar gören vatandaşımız Mehmet Duran’ı ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerini ileterek, yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Ziyarette AFAD İl Müdürü Serhat Bulut ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut da yer aldı.

Evin çatısında oluşan hasarı inceleyen Vali Yılmaz, Vatandaşımızdan olay hakkında bilgi aldı. Vali Yılmaz şiddetli hava koşullarının neden olduğu maddi hasarların telafi edilebileceğini, önemli olanın herhangi bir vatandaşımızın canına zarar gelmemesi olduğunu kaydetti. Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yılmaz, vatandaşımıza yardımcı olmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.