Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Yılmaz ve eşinden şehit ailelerine ziyaret

Vali Yılmaz ve eşi Şenay Hanımefendi, 19.02.2016 tarihinde Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik  operasyonda şehit olan Polis Memuru Mücahid Soydemir ile Diyarbakır Ergani bölgesinde 05.05.1994 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada yaralanarak, tedavi görmekte olduğu Ankara GATA’da 20.05.1994 tarihinde şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Ahmet Tıraş’ın ailelerini ziyaret etti. Ziyarette Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Süleyman Yıldırım da yer aldı. Ziyaret sırasında Şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Şehitlerimizin aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine de sabırlar dileyerek, “Aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır. Şehidimize, Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” diye konuştu.

Şehit aileleri, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve ve eşi Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi’ye ziyaretleri için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, Şehitlerimizin ailelerine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Ziyarette Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Süleyman Yıldırım da yer aldı. 

 

Comments are closed.