Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Vali Yılmaz’ın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajı

Yılmaz, mesajında, bayrak sevdalısı Türk Milletinin 15 Temmuz’da şanlı bayrağa el sürmeye yeltenen hain darbecilere haddini bildirdiğini anımsattı.

15 Temmuz Gecesinin zafer tacının takıldığı gün olduğunu kaydeden Yılmaz, “Yiğitlerimiz hain darbe gecesinde, Şanlı Bayrağımıza, Cennet Vatanımıza, Kutsal Ezanımıza, Türk Devletimize ve geleceğimize sahip çıkarak, çıplak ellerle tankları durduran, ölüm saçan silahlara yalın ayak meydan okuyan, canından aziz bildiği milleti uğruna kendini siper eden cesaret timsalidir” ifadelerini kullandı.

Darbecilere hadlerinin bildirildiğini ifade eden Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sizler, yurdumuza fetö alçaklarını uğratmayarak, kutsal topraklarımıza göz dikenlere, bayrağımıza el sürmeye yeltenen hain darbecilere haddini bildiren vatan aşığı, bayrak sevdalısı Türk Milletisin. Ey vatanı için vatan olan Türk; Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutsal emanete helal getirmemek en büyük vazifemizdir. Yüreği vatan aşkıyla çarpan, ilim ve irfan sahibi genç nesiller yetiştirmek en büyük görevimizdir. Sözlerime son verirken; Ülkemizin bekası, Milletimizin İstiklali ve Şanlı Türk Bayrağımız uğruna can veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Hak yolunda, İstiklali uğruna mücadeleden vazgeçmeyen kahraman Türk Milleti’nin ve Bayrağa bakınca gözleri dolan, Şehitler Diyarı Osmaniye’min yiğit evlatlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ne Mutlu Yüreği Bayrak Aşkıyla Çarpan Yiğitlere, Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

Leave A Reply

Your email address will not be published.