Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Voleybol Aday Hakem Kursu

Açılması planlanan hakem kursuna 17-31 yaş arasındaki adaylar katılabilecekler. 40 kişinin müracaat etmesi halinde açılacak kursun tarihleri katılım sayına ulaşıldığında belirlenecektir. 

Son başvuru tarihi 04 Şubat 2022 olan kursa katılmak isteyenlerin aşağıdaki şartlar uygunsa; 

IBAN : TR 98 0003 2000 1380 0000 0321 93 (TVF TEB KIZILAY 138 ŞUBESİ) 
HESAP ADI: TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU AÇIKLAMA: Osmaniye İli Aday Voleybol Hakem Kursu Katılım Bedeli ÜCRET: 400 TL  Dilekçe, kimlik fotokopisi ve dekont ile başvurmaları gerekmektedir.

ARANAN ŞARTLAR;
1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
2. Lise veya dengi okulda okuyor ya da lise veya dengi okuldan mezun olmak, 
3. 17 yaşından gün almış ve 31 yaşından (yaş hesabında içinde bulunan takvim yılının 31 Aralık tarihi baz alınır) gün almamış olmak, 
4.Adli sicil kaydı bulunmamak,
5.Disiplin kurulunca 6 ay veya daha uzun süreli cezalandırılmamış olmak, 

Yukarıdaki şartları taşıyan ve kursa düzenli devam edenler, kurs sonunda yazılı sınavına tabi tutulurlar. 

MHGK tarafından hazırlanan sınav soruları, sınav sırasında ve yerinde bütün sınava katılanların huzurunda açılarak, Kurs Direktörü denetiminde adaylara dağıtılır ve sınav bitiminde toplanan sınav kâğıtları görevli Kurs Direktörü tarafından MHGK ya değerlendirilmek üzere gönderilir. 

Kurs sonunda yazılı sınavdan en az 70 puan alarak başarılı olanlar Aday Hakem olurlar ve bu talimat uyarınca müsabakalarda görevlendirilirler. 

NOT: Kurs tarihi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından değiştirilebilir. Hakem kursuna katılmak isteyen adaylar, ayrıntılı bilgi için Sportif Eğitim Uzmanı Adnan KÖK ile iletişime geçebilirler. (İletişim: 0542 552 80 80)


 

Leave A Reply

Your email address will not be published.