Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Voleybol aday hakemlik kursu

Türkiye Voleybol Federasyonu, Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Voleybol İl Temsilciliği işbirliğinde 10-12 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kurs 66 katılımcı ile GSB Osmaniye Yurdu Konferans Salonunda İl Müdürü Sedat Acar ve İl Temsilcisi Osman Kıbrıslıgil‘in açılış ve selamlama konuşmaları ile başladı. 

İl Müdürü Acar “Voleybol branşında yakın zamanda biten Evinin Sultanları ve devam eden Kurumlar Arası Voleybol Turnuvaları ile önemli bir ivme yakalandı. İl genelinde Voleybol branşına karşı ayrı ve özel bir ilgi olduğunu görüyoruz. Mevcut hakemlerimiz birlikte aramıza katılacak arkadaşlarımızla gerektiğinde aynı anda daha fazla yerde müsabaka yapabilecek kabiliyete sahip olacağız.Bizlere bu imkanı sağlayan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a, MHGK Başkanı Aziz Yener‘ e, gayretinde dolayı İl Temsilcimiz Osman Kıbrıslıgil’e teşekkür ediyor, ilimiz ve farklı illerden gelen Voleybol ailemizin yeni bireylerine başarılar diliyorum.” dedi. 

Konuşmaların ardından geçilen eğitimler MHGK As Başkanı İlhami Şenyurt ve MHGK Üyesi Eğitim Koordinatörü Sevda Işık tarafından verilecek. Kursiyerler yazılı ve uygulamalı sınav sonucunda Voleybol Aday Hakemi olmaya hak kazanacaklar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.