Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Yağışlar önümüzdeki bir hafta etkili olacak


Osmaniye’de etkili olan yağışların bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta içi de devam etmesi tahmin ediliyor.

Bölgemizin yağışlı havanın etkisine girdiğini duyuran Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, 6 Mayıs Çarşamba gününden itibaren bölgemizin yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine gireceğini bildirdi.

Yağışların; yarın (Cuma) ve hafta sonunda Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş güney ve batı kesimleri ( Andırın, Türkoğlu) ile Hatay il merkezi ve kıyı kesimlerinde (Samandağ, Dörtyol, Belen, İskenderun, Erzin, Payas, Arsuz) yer yer kuvvetli olması tahmin edilmektedir, ayrıca 2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağışlı sistemin gelmesi bekleniyor.

Önümüzdeki hafta ortasına kadar bu sistemin yağışlarının bölge genelinde görülmesi beklenirken 6 Mayıs Çarşamba gününden itibaren bölgemizin yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine gireceği ve hafta sonuna kadar yağışların bölge genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi beklenen kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve bölge genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Mayıs ayında görülecek gök gürültülü sağanak yağışların ısınmayla birlikte genellikle öğle saatlerinden sonra meydana gelmesi ve zaman zaman yağışların kuvvetli olması beklendiğinden Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlayacağı meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.

The post Yağışlar önümüzdeki bir hafta etkili olacak appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.