Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Yaz Spor Okulları yarın başlıyor

Geçtiğimiz sezon Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamayan Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yaz Spor Okulları yarın yeniden başlıyor. Yaz spor okullarının açılış törenle Tosyalı Spor Salonu‘nda yapılacak.


Osmaniye‘de yarın yüzlerce çocuk Yaz Spor Okulları için buluşacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl 29 Haziran’da başlattığı ve 31 Ağustos’a kadar devam ettirdiği GSB Yaz Spor Okulları, geçtiğimiz yıl Korona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle yapılamamıştı. Bakanlık, bu kez GSB Yaz Spor Okulları’nı açmaya hazırlanıyor. Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de yarın saat 10: 00’da Tosyalı Spor Salonu’nda düzenleyeceği açılış törenleriyle yüzlerce çocuğu spora başlatacak.
Tosyalı Spor Salonu’nda gerçekleştirecekleri spor okulları açılış törenleri öncesinde son hazırlıkları yaptıklarını belirten Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, “Bakanlığımızdan gelen talimat doğrultusunda her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Haziran tarihinde GSB Yaz Spor Okulları açılış töreni düzenleyeceğiz. Saat 10: 00’da yapacağımız açılış töreninin ardından yüzlerce çocuk ve gençleri sporla tanıştıracağız. 22 ayrı spor branşında çocuklarımızın ve gençlerinizin spor yapmalarını sağlayacağız” dedi.
Osmaniye GSİM’nin start vereceği GSB Spor Okullarında Atletizm, Boks, Basketbol, Eskrim, Voleybol, Badminton, Ragbi, Taekwondo, Güreş, Masa Tenisi, Tenis, Futbol, Hokey, Okçuluk, Judo, Hentbol ve daha bir çok spor branşında isteyen çocuk ve genç istediği sporu yapabilecek.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu yarın yapılacak olan açılışa tüm halkımızı ve gençleri davet ederek, maske ve mesafe kurullarına uygun olarak Tosyalı Spor Salonu’nun tribünlerini doldurmalarını istedi.


Comments are closed.