Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Yolları yapılmayan vatandaşlar yol kapattı

Mahmut Seyitoğlu ‘’Defalarca söz aldık buraya geldiler, milletvekili geldi defalarca söyledik onlarda söz veriyor lafın ne önü var ne arkası’’ dedi.

Tuğba Kurt ‘’Bu yoldan çok müzdaribiz çok perişanız zor durumdayız yaz geldi kapımızı açamıyoruz, pencerelerimizi açamıyoruz, halılarımızı seremiyoruz, çamaşırımızı açamıyoruz çok zor durumdayız’’ dedi. Yolun kapalı olduğunu gören vatandaşlar ise ‘’ yol yoksa oyda yok ‘’ dediler.

Köy statülüsündeyken geçtiğimiz günlerde yapılan referandumla mahalle olarak Osmaniye’ye bağlanan  Akyar mahallesinde vatandaşlar yolların 20 yıldır yapılmadığını ifade ettiler.

Osmaniye merkeze 3 km uzaklıkta bulunan köyün Osmaniye –Adana bağlantı yolu D-400 üzerinde bulunan mahalle içinde buluna 500 metrelik yolun yağımı için bundan İl Genel Meclis üyeleri ve Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından  bir çok kez söz verildiği ifade eden vatandaşlar son çare olarak yol kapattıklarını söyledi.

Osmaniye’nin Akyar Mahallesinde mahalle sakinleri yıllardır yapılmayan yollarından dolayı tepki amaçlı yolu kısa sürede olsa tahta ve kalaslarla yolu trafiğe kapattı.

Mahalle sakinlerinden Selahattin Kurt ‘’Günümüz şartlarında ülkede yaklaşık ben siyasi parti üyelerinden birisiyim, bizim dağlara taşlara yaptığımız yollar yapılan tünellerin haddi hesabı yoktur.Benim hükümetim benim Sayın Cumhurbaşkanım bu yolun yapılmadığını görsün buradaki yetkililere kızacağına inanıyorum.O yüzden yetkili arkadaşlardan duyarlı olup burayı bir an önce yolların yapılmasını talep ediyorum.’’ Dedi.

Yoldan geçen mahalleli bir vatandaş ‘’Osmaniye’nin her hangi bir köyüne git bütün yollar parke, şehrin merkezinde dünyanın tozu evlerin içine gidiyor.Belediye başkanı geldi yemin billah etti söz verdi kazandıktan sonra kül oldu gitti’’ dedi.

SİYASİLER SÖZ VERMİŞTİ 

Mahmut Seyitoğlu  ‘’Defalarca söz aldık buraya geldiler,milletvekili geldi defalarca söyledik onlarda söz veriyor lafın ne önü var ne arkası’’ dedi.

Ev hanımı olan Tuğba Kurt ‘’Bu yoldan çok müzdaribiz çok perişanız zor durumdayız yaz geldi kapımızı açamıyoruz, pencerelerimizi açamıyoruz,halılarımızı seremiyoruz,çamaşırımızı açamıyoruz çok zor durumdayız.Hiç bir şey göremedik çeşmelerimiz kış geldi mi çamur akıyor,yolumuz yok, çok zor durumdayız yani.Geldiler söz verdiler söz verdiler yapacağız dediler hiçbir şey görmedik,hiçbir destek görmedik.Götürdüler parkeleri en eşek gitmez affedersiniz yollara döşediler’’ 

Leave A Reply

Your email address will not be published.