Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Zorkun yaylasında 7 gün 24 saat sağlık hizmeti

Osmaniye Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, Zorkun Yaylası‘nda son bir ayda 102 vakaya 112 ekiplerince müdahale edildiğini bildirdi.


Öznavruz, yaptığı yazılı açıklamada, Osmaniye ve çevre illerimizden birçok vatandaşın yaz tatilini geçirdiği Zorkun Yaylasında Sağlık Hizmetleri Başhekimliğinin bünyesinde görev yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerinin 7 gün 24 saat hizmet verdiğini kaydetti.


Zorkun yaylasında hizmet veren 112 ekiplerinin geçen 1 ayda 102 vakaya sağlık hizmetini başarılı bir şekilde verildiğini ifade eden Öznavruz, şunları kaydetti:
“İlimizde de bir çok Koronavirus vakasının olduğunu da düşündüğümüzde vatandaşlarımızın yaz tatilini geçirmek üzere gittikleri yaylalarda da, deniz kenarlarında, mesire alanlarında, ziyarete gittikleri köylerinde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına azami özen göstermeleri ve çevrelerindekileri de bu konuda dikkatli olmaya teşvik etmelidirler. Koronavirusun etkili olduğu bu günlerde yaylalarımız ve mesire yerleri aşırı kalabalıktır. Bulunduğumuz mekanlarda da komşularımızla ve misafirlerimizle mutlaka maske takarak ve sosyal mesafe kuralı olarak kabul ettiğimiz 1buçuk metrelik mesafeyi koruyarak zaman geçirmeliyiz. Tatilde olan ve Koronavirus hastalığı belirtileri bulunan vatandaşlarımız kalabalık ortamlardan uzak durmalıdır. Bu durumlarda Covıd-19 yönünden değerlendirilmek üzere acilen sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Özellikle yaz mevsimi sebebiyle açık alanlarda yapacağınız etkinlikleri ailenizden olmayan kişilerle yapmayın.”
Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının önemli olduğuna dikkat çeken Öznavruz, “Elerinizi su ve sabunla en az 20 saniye boyunca yıkayamadığınız durumlarda alkol içerikli el antiseptiği bulundurun. Yaz tatilini geçirdiğiniz yerlerde ki alışveriş mekanlarında mutlaka maske ile alışverişinizi yapın, bu mekanlarda fazla zaman geçirmeyin, görevlilerin de maskeli olmasına hassasiyet gösterin. Koronavirus salgınının ciddiyetini koruduğu bu günlerde ülke olarak çok güçlü ve tedbirlerde deneyimliyiz. Yaz tatilimizi sağlıklı bir şekilde maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyarak tamamlamanızı temenni ediyorum. Koronavirus sadece kurallara uyanları uymayanlardan ayırıyor.” ifadelerini kullandı.


Leave A Reply

Your email address will not be published.