Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Zorkun yolunun kapalı olmasına tepki gösterdiler


Çukurova’nın en gözde yaylalarından biri olan Zorkun’a, kardan dolayı ulaşım olmamasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Pazar tatilini Zorkun yaylasında geçirmek isteyen vatandaşlar, yolun kapalı olmasından dolayı Olukbaşı yaylasından geri dönmek zorunda kaldılar.

Duruma sosyal medyada tepki gösteren Hakan Tuncer, “Osmaniye halkının tek eğlencesi olan, hafta sonu ailesiyle gittiği Zorkun’a yolun kapalı olması nedeni ile gidilemiyorsa bu utansın sorumlusu bu şehrin milletvekili, valisi ve belediye başkanıdır.” dedi.

Gazeteci İsmail Karadağ’ın dün sosyal medya hesabından Kaya ve Gizlice: ” Zorkun Yolunda Kimseyi Mağdur Etmeyeceğiz” başlıklı “Osmaniye’nin Zorkun yaylası yolunun Sarı Üce yokuşundan sonra yoğun kar yağışı nedeniyle kapalı olduğunu belirten Osmaniyeli Zorkun yaylası sevdalılarına rahatlatacak haber geldi. Az önce telefonda görüştüğüm Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirttiler. Kaya ve Gizlice, Zorkun Yaylasına çıkacak Vatandaşların araçlarının mutlaka kar lastikli ve zincir bulundurmalarını hatırlattılar. Zorkun ile Küreci ve Mitisin yollarında da çalışmalar yapılacağı bildirildi.” açıklamasına da atıfta bulunan Tuncer,  “İnsanlar akın akın çıkıyor, yüzlerce araç yollarda oluk başından geri dönüyor… Böyle rezalet olmaz, utanç verici bir durum bu…” ifadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesinin sosyal medya hesabından dün yapılan paylaşımda ise “Ekiplerimizin çalışması sonucu Zorkun Yayla yolu açılmıştır.” denilmişti.

The post Zorkun yolunun kapalı olmasına tepki gösterdiler appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.